HK: meedias levis valeinfo piirhindade kohta

Möödunud päevadel on meedias levinud
info nagu vähendataks krooniliste haiguste raviks kasutatavate ravimite
soodusprotsenti. Haigekassa teatel ei vasta selline info tõele.

Tegemist on uute piirhindade kehtestamisega alates juulist 2008. Haigekassa rahaline kokkuhoid tekib sellest, et sama toimeaine eest maksavad edaspidi nii ravikindlustus kui ka patsient vähem raha.

Eestis on üheks soodusravimite kompenseerimise aluseks kehtestatud piirhinnad, mida vaadatakse üle neli korda aastas. Sage piirhindade korrigeerimine tuleneb muudatustest ravimiturul – pidevalt lisandub Eesti turule uusi ravimeid ning samas ka kaob Eesti turult ravimeid erinevatel põhjustel.

Piirhindade korrigeerimine tagab haigekassa poolt kõrgema määraga kompenseeritud ravimite kättesaadavuse optimaalse hinnatasemega. See tähendab, et nii ravikindlustus kui ka patsient maksavad sarnase toimeaine eest mõistlikku hinda.

Samas on patsiendil alati võimalus valida piirhinnast kallima hinnaga ravimitootja preparaat, haigekassa tasub antud valiku korral siiski kehtestatud piirhinnast lähtuvalt. Kehtib reegel, et igas piirhinna grupis on alati olemas vähemalt ühe tootja preparaat, mille ostmise korral ei pea patsient tasuma lisaks piirhinda ületavat summat.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.