Alkohol võib olla naistel allergia põhjuseks

Naistel, kes tarbivad alkoholi rohkem kui
14 klaasi nädalas ning, kelle vanemad on astmaatikud, on suurem risk saada
allergia.

Taani teadlased on astunud sammukese lähemale seletusele, miks osadel inimestel areneb allergia. Uus uurimus 6000 Taani naise hulgas, vanuses 20–29 aastat, näitab, et rohke alkoholitarbimine tõstab allergia riski, kirjutas berlingske.dk.

Eriti need naised on ohutsoonis, kes joovad rohkem kui 14 klaasi alkoholi nädalas. Neil on 80 protsenti suurem tõenäosus saada allergia, mida ei põhjusta aastaajad, näiteks tolmuallergia, võrreldes naistega, kes tarbivad nädalas vähem kui ühe klaasi alkoholi.

Samuti mängib rolli pärilikkus. Kui naise vanemad on astmaatikud, on võimalus saada allergia kaks korda suurem, võrreldes naistega, kelle vanematel pole astmat.

Halvimas olukorras on naised, kelle vanemad on astmaatikud ning, kes tarbivad alkoholi rohkem kui 14 klaasi nädalas. Neil on kuus korda suurem risk saada allergia võrreldes nende naistega, kelle vanemad ei põe astmat ning, kes joovad vähem kui üks klaas alkoholi nädalas.

Uuringu viis läbi Taani rahvatervise instituut ja riigi vähiuuringute keskus. Antud asutuste teadlased pole leidnud ühtegi seost alkoholi ja sesoonse allergia, näiteks õietolmu, vahel.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.