Rootsi kiropraktikud võitlevad libakolleegidega

Rootsi litsenseeritud kiropraktikute
ametiühing LKR tahab lõpetada end kiropraktikuteks nimetavate, kuid litsentsita
tegutsevate kolleegide tegevuse.

Mitu loata praktiseerivat ametivenda on juba üles antud ka politseile, kirjutas dagensmedicin.se.

Alates 2006. aastast on kiropraktik Rootsis ametlikult kaitstud ametinimetus ja seetõttu on keelatud vastavat tiitlit kasutada neil, kel selleks litsentsi ei ole.

„Enne ametinimetuse kaitse kehtimahakkamist hinnati, kui palju on neid, kes end kiropraktikuteks nimetavad, kuid kel selleks õigust ei ole. Selliseid inimesi oli umbes 2000. Mul ei ole õrna aimu, kui paljud neist tegevuse pärast lõpetas, kuid päris paljud on siiski veel alles,“ ütles LKRi esindaja Stina Berg.

Möödunud aasta detsembris alustas LKR kampaaniat, et probleemist jagu saada. Organisatsiooni liikmed on aidanud libakiropraktikuid üles leida. Neil palutakse seejärel ametinimetuse kasutamine lõpetada.

Kampaania tulemusena on töö lõpetanud 19 litsentsita kiropraktikut. Et peatada enamate loata kolleegide töö, on LKR sotsiaalhoolekandeametisse teatanud veel 24 isikust. Amet aga ei saa nende tegevusse sekkuda, kuna on vastutav vaid ametlike kiropraktikute töö, mitte loata tegutsejate ees.

Seepärast on LKR nüüd otsustanud edaspidi valekolleegidest teatada politseile.

Kõik LKRi liikmed on hariduse saanud väljaspool Rootsit. Riigis on praegu vaid üks kiropraktikute koolituskoht, millel aga ei ole kõrgkooli staatust, kuid mille lõpetanutel on siiski õigus litsentsile.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.