Apteegikett püüab Rootsis uuesti klamüüdiateste müüa

Apteegikett Apoteket püüab Rootsis uuesti
müüa klamüüdiateste. Möödunud korral pidi kett testi pärast paarikuust perioodi
müügilt ära korjama.

Testi, mida nüüd müüma hakatakse, saab teha kodus ja seejärel tuleb see saata laboratooriumisse analüüsimisele. Nakatunud saavad sellest viie päeva jooksul teada ja kutsutakse arsti vastuvõtule, kirjutas dagensmedicin.se. Vastus saadetakse ühtlasi ka kohalikule nakkushaiguste leviku piiramise ametile.

„Meie proovivõtmispakk on ennekõike mõeldud neile, kes muidu kontrollis ei käi. Teame, et on inimesi, kes erinevatel põhjustel arsti juurde minemist väldivad. See on tavaline noorte täiskasvanute puhul, kes on liiga vanad, et minna noortekabinetti, kuid kellel ei ole veel ka tervishoiusüsteemis ka kindlat kontaktisikut,“ ütles Apoteketi eneseravispetsialist Katarina Liljedahl.

Test tuuakse müügile, kuna viimastel aastatel on klamüüdiajuhtude arv järsult kasvanud. Apoteketi hinnangul ei ole nakkusoht olnud kunagi nii suur kui praegu.

2006. aastal, mil Apoteket klamüüdiatesti müügile lasi, pidi kett selle mõne kuu pärast taas lettidelt ära korjama, kuna selle kvaliteet tekitas ühes Norra uurimuses kahtlusi.

Praegu müügile minev test on saadaval nii meestele kui ka naistele, kummalegi oma variant. Selle võib osta nii otse suurematest apteekidest kui ka tellida koju.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.