Ravimiamet testis Eestis turustatavaid meditsiinilisi kindaid

Lisaks tavapärasele turujärelvalvele viib
Ravimiamet läbi turujärelvalveprogramme, mille eesmärgiks on üksikutest
tooteliikudest turu lõikes ülevaate saamine - üheks 2007. aasta testimise
objektiks valiti meditsiinilised kindad, mille kvaliteedist on
nüüd selgem pilt.

Ravimiamet viis läbi turujärelvalveprogrammi "Meditsiinilised kindad Eesti turul", mille käigus testiti Eestis turustatavaid mittesteriilseid ja steriilseid kummikindaid - kokku katsetati 196 kindapaari, millest 27 mudelit mittesteriilsed ja 9 mudelit steriiseid kindaid, vastupidavust.

Kontrolliti kaitsevahendite tõmbetugevust, venivust ja aukude puudumist.

Teostati katsed ka kinnaste steriilsuse ja kasutatavates materjalides allergeenide olemasolu määramiseks. Kokkuvõtlikud tulemused näitasid, et Eestis turustatavate meditsiiniliste kinnaste kvaliteet vastab suures osas nõuetele.

Näiteks tõmbetugevuse nõuetele vastas testitud vanutamata kinnastest 83% ja vanutatud kinnastest 89%. Samuti jäi Ravimiamet rahule kinnaste nominaalmõõtmete ja lekkekindlusega - enamus testitud tooteid vastas standardites ettenähtule.

Kuigi standart ei sätesta allergeensete proteiinide sisalduses maksimaalseid lubatud väärtusi, mainis Ravimiamet raportis, et kõikumised olid üsna suured ja see võib iseenesest tõsine probleem olla.

Samuti oli tõmbetugevuse testides palju kõikumisi, mis võib viidata toote ebaühtlasele kvaliteedile. Testitus steriilsete kinnaste hulgast Tervisekaitse Kesklabor mittesteriilsust ei tuvastanud.

Tegemis on esmaste uuringutega, mille eesmärk on saada ülevaade Eesti meditsiiniseadmete turul valitsevast olukorrast. Samuti aitab üldiste tendentside avalikustamine edaspidi tervishoiuasutustel hankekonkurside läbiviimisel valikuid teha.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.