Kavandatav käibemaksulisa kergitab ravimite hindu

Valitsus kaalub kõigi seni
viieprotsendilise käibemaksuga maksustatud kaupade ja teenuste maksumäära
tõstmist üheksale protsendile, et hoida riigieelarvet tasakaalus, mis toob
muuhulgas kaasa ravimite hinnatõusu ja seab löögi alla eelkõige vanemaealised
vähekindlustatud inimesed.

Apteekrite liidu hinnangul aga ei parandaks ravimite maksutõus olulisel määral riigi rahakoti seisu, vahendas ERR Uudised «Aktuaalset kaamerat».

Eestis otsustati seitse aastat tagasi kehtestada ravimitele 5protsendiline käibemaks, mis tõi kaasa lisakulutusi nii haiglatele kui ka neile, kes oma ravimid apteegist ostsid.

«Üks tõenäolisi lahendusi on, et kuna 18 protsendi peale kokkulepet ei ole, siis lepitakse sinna vahepeale üheksa protsendi peale,» ütles Reformierakonna aseesimees Jürgen Ligi valitsuses kavandatava käibemaksu tõusu kohta.

«Kui vaadata tavakaupade maksu, siis päris paljudes riikides on see 18 protsendist suurem ja mina lihtsalt apteekrina arvan, et palju soodsam riigile maksupoliitika mõttes oleks suurendada tavakaupade käibemaksu kasvõi ühe protsendi võrra kui ravimite oma paari protsendi võrra, mis kindlasti annab tunda nii patsiendile kui nii enamgi haigekassale,» arvas apteekrite liidu peaproviisor Kaidi Sarv.

Jürgen Ligi hinnangul pole ravimite käibemaksu madalal hoidmine aga efektiivne viis toetada ravimite ostjaid, sest «need, kes saavad kompensatsiooni, need peavad edaspidi ka saama, kellelgi ei tohi sellepärast jääda ravi saamata».

«Aga see on vale viis, sest ega need käibemaksu kaudu toetused, need ikkagi põhiosas lähevad kaupmehe ja tootja kasumiks, see ei ole tarbijale kasulik toetamise viis ning selles ongi see põhjus, miks üldse sellega tegeletakse,» lisas ta.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.