Eestlased on haige rahvas

Uuringust selgus, et 41% eestlastest olid
möödunud talve jooksul haiged - kusjuures vähem teenivad inimesed
haigestusid tihedamini, teatab NaisteMaailm.ee

Uuringufirma GfK Custom Research Baltic viis Eesti elanikkonna seas läbi uuringu, et selgitada välja, kui suur osa Eesti elanikkonnast jäi 2008. aasta talvel enda või oma laste haiguste tõttu töölt kõrvale.

Uuringutulemustest selgus, et kaks inimest viiest, täpsemalt 41% Eesti elanikkonnast, olid enda sõnul möödunud talve jooksul haiged. Tervisega olid sagedamini kimpus inimesed, kelle sissetulek on madalam.

„Seos sissetulekute ja haigestumise vahel on otsene. Kõige vaesematest ehk kuni 4500 krooni leibkonna kohta teenivatest inimestest haigestusid talve jooksul üle pooled. Keskmisest enam ehk 13 500 ja rohkem krooni leibkonna kohta teenivatest inimesed olid talve jooksul haiged veidi üle kolmandiku," selgitab uuringu läbiviija Mauri Sööt.

25% nendest vastajatest, kes olid talve jooksul haiged, võttis haiguslehe ning puudus töölt (või koolist). 11% olid mõned päevad töölt (või koolist) eemal haiguslehte võtmata. Keskmiselt puuduti töölt 13 päeva.

Uuring tõi välja, et nooremad inimesed on sama sagedasti haiged kui keskealised. „Küll aga on erinevus haigusega toimetulekus - mida kõrgem on inimese vanus, seda enam päevi ollakse tervise tõttu töölt eemal," lisab Sööt.

Pooled neist, kes olid talvel haiged, pöördusid abi saamiseks arsti poole. Kõige harvem pöörduvad tervisehädade korral abi saamiseks arsti poole 26-45-aastased, kõige sagedamini pensionärid.

Mehed ja naised pöörduvad haiguse korral arsti poole sama suure tõenäosusega. Küll aga joonistuvad erinevused välja rahvuste lõikes. „Eestlastest pöördus haiguse korral arsti poole 55%, mitte-eestlastest aga vaid 36%," nendib Sööt.

Uuringu käigus selgitati ühtlasi välja, kuivõrd puuduvad inimesed töölt oma laste haiguste tõttu. Lapse haiguse tõttu töölt puudumine on vähem levinud kui enda haiguse tõttu.

Lapse haiguse puhul võttis haiguslehe töölt puudumiseks 13% lapsevanematest, kelle lapsed olid talve jooksul haiged. Sama palju inimesi puudus lapse haiguse tõttu mõned päevad töölt ilma haiguslehte võtmata. Lapse haiguse tõttu puuduti töölt keskmiselt 7 tööpäeva.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.