Kodune ravimite kuritarvitamine on kasvav probleem

USA sotsioloogid on koostanud esmakordse
uuringu kodus toimunud surmade kohta, mille põhjuseks on olnud ravimite
kuritarvitamine, selgub ScienceDaily.com andmetel.

San Diego Kalifornia ülikooli sotsioloogid analüüsisid 50 miljonit surmatunnistust aastatel 1983 - 2004, millest 200 000 korral oli surmapõhjuseks ravimite kuritarvitamine.
“Järjest enam tarbivad inimesed ravimeid kodus ilma haigla ja kliinikute kontrollita. Me tahtsime teada kui palju juhtumeid toimus kodus, kui palju on sellega kaasnenud alkoholi ja narkootikumide tarvitamine ja kas ravimite kuritarvitamine on sagenenud," selgitas uuringu juht San Diego ülikooli professor David P. Phillips.
Uuringu tulemustest selgus, et 21 aasta jooksul aastani 2004, on ravimite kuritarvitamine koos alkoholi ja narkootikumidega tõusnud USA-s ligi 3196 % vanuses 40-50 eluaastat.
Koduste ravimite kuritarvitamine ilma narkootikumide ja alkoholita tõusis 564 %.
Muud kodused surmapõhjused tõusid 21 aasta jooksul vaid 5%.
"Paljud patsiendid ignoreerivad hoiatusi, mis keelustavad retseptravimite kasutamist koos alkoholiga. Nad arvavad, et üks jook ei tee midagi, kuid ühest saab kolm või koguni neli," selgitas Duke´i ülikooli meditsiinikeskuse arst Cynthia Kuhn
"Meil on üldine arvamus, et ravim teeb kõik korda," kinnitas Arizona ülikooli farmnaatsia õppetooli juhataja Lyle Bootman. Patsiendid jagavad omavahel omavoliliselt retseptravimeid, teadvustamata ravimite kõrvaltoimeid.

Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.