Dermatoloogi kaks kabinetti - kaks äri

New York Times avaldatud artiklis
pööratakse tähelepanu dermatoloogias järjest kasvavale iluärile.

USA-s Kalifornias töötaval dermatoloogil Donald Richey´l, on kaks erinevat vastuvõtu telefoninumbrit ja kaks kabinetti, üks nahahaiguste ja teine iluprotseduuride jaoks.
Kliiniliselt haigete ooteruum on mugav aga kosmeetikaprotseduure ootavate klientide ooteruum on suisa luksuslik, maheda muusika ja lilledega.
“Kosmeetilisi protseduure saavad patsiendid eeldavad palju privaatsemat keskkonda kui kliinilised patsiendid, seega oleme nende vajaduste suhtes palju tundlikumad, selgitas Richey, kes 40% oma ajast töötab kosmeetliste protseduuridega.
Nii nagu lennuliinid pakuvad äriklassi ja turistiklassi, on dermatoloogia muutumas kahesuunaliseks äriks, kus maksujõulised kliendid saavad kiiremini iluprotseduuridele vastuvõtuaegu, pikemaid konsultatsioone ja paremini poputatud kui ravikindlustatud kliinilised patsiendid.

Ameerika dermatoloogia akadeemia president arst David M. Pariser´i sõnutsi on tekkimas olukord, kus kosmeetiline patsient palju tähtsam kui kliiniline patsient ja see see ei ole mitte heaks sõnumiks.
Ajal, kus aktuaalseks probleemiks on võitlus nahavähiga tundub, et iluprotseduurid võidavad endale hoopis suuremat tähelepanu.
Ajakirjas The Journal of the American Academy of Dermatology avaldatud uuringust tulenes, et dermatoloogid pakkusid 11 Ameerika linnas ja ühes maakonnas palju kiiremini vastuvõtuaegu Botoxi patsientidele kui nahaprobleemidega pöörduvatele patsientidele, kes palusid vähikahtluses sünnimärgi uuringut.
Samuti pakuvad dermatoloogid pidevalt tööd õdedele ja arsti assistentidele, kes peamiselt suhtlevad kliiniliste patsientidega.
“Mida teevad arsti assistendid – meditsiinilist dermatoloogiat ja mida teevad dermatoloogid - kosmeetilist dermatoloogiat," märkis Memorial Sloan Ketterlingi vähikliiniku dermatoloog Allan C. Halpern oma dermatoloogia alasel loengul selle aasta dermatoloogide konverentsil.
Puuduvad andmed, kas ilurotseduuride arvu kasv kahjustab kliiniliste nahahaiguste patsientide ravikvaliteeti või mitte.
Kui nahahaiguste patsientidel on raskusi saada vastuvõtuaega, siis on see sellest, et viimased 30 aastat on nõudmine ületanud pakkumise.
USA-s praktiseerib hetkel 10.500 dermatoloogi. Ameerika dermatoloogilise kirurgiaühingu andmetel sooritatakse aastas rohkem kui kaks miljonit kortsuvastast lõikust.
Patsiendid, keda antud artikli jaoks intervjueeriti, käisid dermatoloogi konsultatsioonil seoses nahaprobleemidega, kus neid koheldi pigem kui võimalikke tulevasi iluoperatsioonide kliente, kellele soovitati mitmeid erinevaid näokreeme.

Meditsiinilise dermatoloogi netopalk on 387,198 dollarit aastas.
Kosmeetilise dermatoloogia lisandudes kasvab netopalk 695,850 dollarini aastas.

"Majanduslikus mõttes on loomulik, et kosmeetilised dermatoloogid soovivad pakkuda oma klientidele paremat ümbrust. Kui aga patsiente koheldakse erinevalt vastavalt tema maksujõulisusele, siis see on probleem. Klienti, kes soovib enne pulmi kortsude korrigeerimist, ei tohiks kohelda eelistatumalt, kui psoriaasi patsienti," arvas meditsiiniline jurist Julie Cantor.

Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.