Töövõimetuspensionärid saavad hambaproteeside hüvitist

Alates homsest võivad ligi 62 000 Eestis
elavat töövõimetuspensionäri pöörduda haigekassa poole ja küsida sealt
hambaproteeside saamiseks hüvitist.

Homsest jõustuvad mitmed ravikindlustuse seaduse muudatused ja ühena neist hakkab haigekassa hambaproteeside hüvitist maksma lisaks vanaduspensionäridele ja vanematele kui 63-aastastele isikutele ka töövõimetuspensionäridele, teatas haigekassa.

Hüvitist võib saada üks kord kolme aasta jooksul ning haigekassa hüvitab hambaproteeside maksumusest 4000 krooni.

Proteesihüvitise maksmisele kulub täiendavalt 80 miljonit krooni aastas ja vastav summa on haigekassa selle aasta eelarvesse juba sisse planeeritud.

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Ivi Normeti sõnul laheneb seadusemuudatusega pikaajaline probleem. «Tihti võivad erinevad haigused või nende ravi tuua kaasa nõrgema tervise, sealhulgas ka hammaste kiirema lagunemise. Seaduse muudatusega loodame töövõimetuspensionäride toimetulekut parandada, et neil oleks võimalus oma hammaste eest hoolitseda,» ütles Normet.

Töövõimetuspensionär on püsivalt töövõimetuks tunnistatud inimene, kelle töövõime kaotus on 40 kuni 100 protsenti. Sotsiaalkindlustusameti andmetel on Eestis ligi 62 000 töövõimetuspensionäri, moodustades umbes ligi 16 protsenti kõikidest pensioni saajatest.

Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.