Internetis lokkab keelatud ravimikaubandus

Inimesed tellivad interneti kaudu
kõiksugu preparaate.

Piir ravimi ja toidulisandi mõistete vahel on hägune. Iga riik defineerib seda erinevalt.
Internetiapteegist otsitakse enim abi delikaatsemat sorti murede puhul. Konkurentsitult suurim huvi on potentsiravimite vastu, ütleb farma24.ee müügijuht Marge Iilane. Pingereas järgmised on saledustooted ja sportlikku vormi parandada ¬aitavad toidulisandid. Iilane vahendab ainult neid preparaate, mis on Eestis registreeritud, ning nende kättesaamisega pole inimestel probleeme, märgib Eesti Ekspress
Riskantseks muutub asi siis, kui tellija on järginud mõnda Indiast või Hiinast tema meilboksi potsatanud spämmi ja tellinud endale tundmatut päritolu ahvatlevaid kapsleid-pulbreid.
Võltsviagrat ja teisi järeletehtud preparaate Eesti sisse tuua ei luba.
Kuni 15 vahelejäämist nädalas - selline on postipakkides üle piiri liikuvate ravimite kinnipüüdmise statistika. Mullu avastas Eesti postitoll 403 illegaalset ravimisaadetist, millest põhiosa moodustasid internetist tellitud potentsiravimid, kogukaaluga 32 kilo. Lisaks "salakaubanduse" absoluutsele hitile potentsirohtudele tellitakse steroide ja toonikuid sportlastele. Väga palju neist "keelatud posti¬pakkidest" sisaldavad aga elektroonilisi sigarette. Sel poolaastal on kinni peetud kümmekond e-sigareti saadetist. Kõik pakid lähevad tuldud teed tagasi.
"Illegaalsete ravimite puhul me ei tea, mis sinna sisse on pandud, me ei tea nende toimet ega sedagi, kas neid on transporditud, nagu peab,“ kinnitab Ravimiamet.

Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.