Üle 75 aastastel meestel pole vajadust eesnäärmevähi rutiinkontrolliks

Eesnäärmevähi rutiinkontrolli võiks
alustada meestel alates 50 eluaastatest, kuid üle 75 aastatele tekitab
eesnäärmevähi kontrollimine pigem kahju kui kasu.

Arstid peaksid lõpetama eesnäärmevähi rutiinkontrolli üle 75 aastaste meeste seas, soovitas USA Preventive Services Task Force.

Kuna protseduuri käigus on eesnäärmevähi leid üle 75 aastastel meestel vähe tõenäoline ja protseduur põhjustab mitmeid kõrvalmõjusid nagu erektsioonihäired ja põieprobleemid, kirjutas Washington Post.

Aastal 2002 ekspertide poolt koostatud juhiste järgi kuulusid kõik mehed vanusest olenemata eesnäärmevähi rutiinkontrolli alla.

Viimastel aastatel on vaidlustatud ülediagnoosimise vajadus kuigi see on jäetud arstide enda otsustada, kas nad peavad patsiendi eesnäärmevähi rutiinkontrollimist vajalikuks või mitte. Paljud arstid on aga nõus sellega, et rutiinkontrolli võiks alustada alates 50 eluaastast.

Eesnäärmevähk on üks levinuimaid vähihaiguseid ameeriklastest meeste seas. Sel aastal on USA-s diagnoositud 220,000 eesnäärmevähi juhtumit.

Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.