Euroopa Ravimiamet soovitab piirata suukaudse norfloksatsiini kasutamist

Euroopa Ravimiameti Inimravimite Komitee
jõudis juulis 2008 järeldusele, et suukaudsete norfloksatsiini sisaldavate
ravimite efektiivsuse tõestamiseks komplitseerunud püelonefriidi korral ei ole
piisavalt andmeid.

Suukaudse manustamise järgselt jääb norfloksatsiini tase veres ja kudedes võrreldes teiste suukaudsete antibiootikumidega suhteliselt madalaks ja on organismis väga lühikest aega.

Seega on komplitseerunud püelonefriidi korral otstarbekas eelistada teisi suukaudseid antibiootikume, teatas ravimiamet.

Soovitused ei hõlma suukaudse norfloksatsiini kasutamist teiste infektsioonide puhul. Samuti leiti, et suukaudse norfloksatsiini kasutamise oodatav kasu komplitseerunud püelonefriidi korral ei kaalu üles selle ravimi kasutamise võimalikke riske.

Norfloksatsiin on fluorokinoloonide klassi kuuluv antibiootikum, mida kasutatakse peamiselt kuseteede infektsioonide raviks. Erinevate nimetustega ja erinevate ravimvormidena (suukaudsed tabletid, kapslid, lahused ja süstelahused) norfloksatsiini sisaldavad preparaadid on kasutusel kõikides EL liikmesriikides juba alates 1980-ndate aastate keskpaigast. Eestis turustatakse norfloksatsiini nimetusega Nolicin, 400 mg tabletid.

Arstid ei tohiks määrata suukaudset norfloksatsiini komplitseerunud püelonefriidi raviks ja peaksid kaaluma ravi vahetamist haigete puhul, kes juba saavad seda ravimit vastaval näidustusel.

Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.