Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Elanike mure kiirgusohu pärast ei vähene
Meditsiinitarvete steriliseerimistehase omanikud
on algatanud ettevõtte pankroti menetluse, sest firma pole suutnud
kohtuvaidluste tõttu omanikele raha teenida ja võetud laenud vajavad peagi
maksmist.
Meditsiinitarvete steriliseerimiseks loodud AS Steri rajas 2005. aasta lõpuks Saue valda Alliku külla steriliseerimiskeskuse, millest kohalikud elanikud said teada ajakirjanduse vahendusel. Juba 2006. aasta alguses protestiaktsioone alustanud kohalikud kardavad kõige rohkem tuleviku pärast, kui võib juhtuda, et halva ehituskvaliteedi tõttu peaks kiiritus tehasest väljapoole jõudma, kirjutas Eesti Päevaleht.
Enamikus töökohtades esineb tehislikult tekitatud optilist kiirgust, mida omakorda jaotatakse laser- ja mittekoherentseks kiirguseks. Laserkiire puhul on tõenäosus kiiritust saada väike, aga selle tagajärjed võivad olla tõsised. Mittekoherentse allika puhul seevastu on tõenäosus kiiritada saada suur, aga tagajärjed on kergemad.
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.