Kirurgide käteosavus paraneb arvutimängude abil

Ninetendo Wii mängukonsool on osutunud
suurepäraseks koolitusvahendiks käteosavuse parandamisel kirurgide
koolitamisel.

USA-s, Arizonases asuvas haiglas on juba aasta otsa kestnud katsed, kus 16 tulevast kirurgi on iga õhtu tund aega mänginud videomänge ning tulemused on olnud mõjusad, kirjutas Guardian.

Guardiani poolt intervjueeritud arsti Mark Smith´i sõnutsi aitavad videomängud kaasa kirurgide käteosavusele, koordineerides käte täpsust ja liikumise sujuvust. Need kirurgid, kes mängisid arvutimänge regulaarselt igal õhtul, sooritasid haiglas tehtud täpsustestid poole paremate tulemustega, kui need, kes videomänge ei mänginud.

Eelnevad katsed on näidanud, et täpsust nõudvate videomängude mängimine parandab sõrmeosavust ja koordinatsioonivõimet. Wii uued mänguvahendid muudavad kõige minimaalsed käeliigutused televiisori ekraanil nähtavaks.

Guardiani poolt intervjueeritud arstide arvates on Wii - treeningutest kõige rohkem kasu monitori abil tehtavatel laparoskoopilistel lõikustel. Näiteks Marble Mania nimelise mängu poolt nõutavad käeliigutused sarnanevad laparoskoopilisele lõikusele. Mängus tuleb ettevaatlikult veeretada marmorkuuli läbi labürindi. Wii mängukonsoole kasutavad kirurgid ka operatsioonide eelsoojenduseks käteosavuse tõstmisel.

Lisa kommentaar

  • Kristina Kruuse-Tezak

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.