Wismari hoone müüdi haiglale

Tänavu kevadel jättis Nõmme linnaosa
valitsus kodanike vastuseisu tõttu kooskõlastamata Wismari Haigla AS-i esitatud
eskiisprojekti, mille kohaselt oleks Ilmarise 3 asuv hoone ümber ehitatud ja
Wismari võõrutusravi haigla oleks kolinud Nõmmele.

Juunis sõlmiti Wismari haigla ja endise hoone omaniku Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku vaheline tähtajatu üürileping. Kuigi veel maikuus teatas kirik, et hoone müügimõtted on jäetud sinnapaika, on nüüdseks hoone müüdud haiglale, kirjutas Nõmme Sõnumid.

Nõmme linnaosa vanema Rainer Vakra sõnul lahenes olukord kõigile osapooltele meelepäraselt: 1. juulil müüs Eesti Evangeelne Luterlik Kirik aadressil Wismari 15 asuva hoone haiglale ning seega jääb Wismari haigla oma senisesse majja kesklinnas. Wismari haigla peaarst dr Valdur Jänes on korduvalt kinnitanud, et haigla ei sooviks ette võtta tülikat kolimist, vaid jätkaks parema meelega tegevust oma senises asukohas,“ ütles Vakra.

„Kirik käitus igati soliidselt andes Wismari haiglale esimesena õiguse hoonet osta,” sõnas Wismari haigla peaarst ning juhatuse esimees dr Valdur Jänes pärast müüki. „Kuigi hoone on ehitatud 1867. aastal, on seal kõik vajalikud tingimused haigla jaoks olemas ning asukoht on nii patsientidele kui ka personalile mugavam,” lisas ta.

Täpset müügihinda osapooled ei avalikustanud, kuid OÜ Kiriku Varahaldus juhataja Urmas Viilma kinnitas, et kirik müüs hoone Wismari haiglale odavamalt kui 45 miljonit krooni, mis oli hoone müügi alghind ning antud lahendus rahuldas mõlemaid pooli.

Nõmme linnaosa valitsus korraldas juunis Nõmme elanike seas küsitluse, kus sooviti teada nende arvamust linnaosa valitsuse otsuse kohta jätta kinnitamata Wismari Haigla AS-i Ilmarise 3 kinnistule kavandatava võõrutusravi haigla projekt. Enamik vastajaid leidis, et linnaosa valitsus oli teinud õige otsuse.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.