Laimjalga plaanitakse rajada vaimupuudega inimeste keskus

Kogula hooldekodu juhataja kohalt lahkunud
Andrus Õunpuu soovib Saaremaale Laimjalga rajada 150-kohalist toetatud elamise
ja tööõppekeskuse vaimupuudega inimestele.

Keskus on Laimjalga plaanis rajada Rae Terminali poolt omandatud, nõukogude aja lõpul pooleli jäänud lasteaiahoonesse. Samasse ehitatakse juurde 2000 ruutmeetri suurune angaar, kus hoolealustele pakutakse jõukohast tööd, kirjutas Oma Saar

Keskuse juures peaks tegevust alustama ka päevakeskus, mis pakub Kesk- ja Ida-Saaremaa vanuritele igapäevaelu toetamise teenust.

Järgmisel nädalal kohtuvad Rae Terminali esindajad vallavolikoguga, kes langetab otsuse detailplaneeringu algatamise või mittealgatamise suhtes.

Loa saamine keskuse rajamiseks ei ole veel kindel, sest kõik ei pea hoolekandeasutuse rajamist Laimjala külla sobilikuks: 140 elanikuga Laimjala valla keskus jääks inimeste arvult 150-kohalisele hoolekandeasutusele alla.

Hoolekandeasutuse sihtgrupiks on kerge ja keskmise vaimupuudega inimesed, raske ja sügava vaimupuudega inimesi keskus vastu ei võta.
Juhul, kui Laimjala vallavolikogu annab hoolekandeasutuse rajamiseks loa, plaanivad arendajad keskuse 50 kohaga esimese etapi käiku anda 2009. aastal.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.