1. septembrist jõustuv ravikindlustuse seaduse muudatus võib lühendada ravijärjekordi

1. septembril jõustub ravikindlustuse
seaduse muudatus, mille kohaselt võib tervishoiuteenuse osutaja
patsiendilt nõuda topeltsuuruses visiiditasu juhul, kui patsient ei ilmu
kokkulepitud ajal arstivisiidile kohale või tühistab visiidi vähem kui 24 tundi
enne teenuse osutamiseks kokkulepitud aega. Seadusemuudatuse eesmärk on
lühendada ravijärjekordi.

Niinimetatud „tühjad visiidid” ehk visiidid, kui patsient ei ilmu tervishoiuteenuse osutamisele ega teata sellest eelnevalt ette, on hetkel üks olulisemaid põhjuseid, mis pikendavad ravijärjekordi. „Tühjade visiitide osakaal moodustab haiglajuhtide sõnul isegi kuni 20% kõikidest visiitidest”, ütles haigekassa tervishoiuteenuste osakonna juhataja Helvi Tarien. „See tähendab, et arst piltlikult öeldes raiskab visiidile tulemata jäänud inimeste tõttu ühes kuus tervelt neli tööpäeva. Seega on väga oluline, et patsient mitteilmumise korral tervishoiuasutust kindlasti vähemalt 24 tundi enne kokkulepitud aega teavitaks. Siis jõuab vabaks jäänud aega pakkuda järgmisele patsiendile. Koostöös inimeste endiga saame sel moel ravijärjekordi lühendada”, lisas Tarien.

Seadusemuudatus puudutab vaid neid patsiente, kes mitteilmumisest piisava aja jooksul ette ei teata ja seega on nende tõttu ravijärjekord teistele patsientidele pikem. Topelt visiiditasu saab nõuda ainult neil juhtudel, mil on ette nähtud visiiditasu maksmine. Kui visiiditasu ei ole ette nähtud (näiteks perearsti ambulatoorsel vastuvõtul), siis kindlasti ei tule patsiendil maksta ka kahekordset visiiditasu.

Haigekassa kutsub kõiki inimesi, kes erinevatel põhjustel kokkulepitud ajal arstivisiidile ei soovi või saa minna, üles sellest vähemalt 24 tundi varem teenuse osutajale teatama! Selline teguviis kiirendab järgmiste abivajajate pääsu arsti vastuvõtule.

Lisainfo:

Evelin Koppel

Avalike suhete juht

Eesti Haigekassa

+ 372 6 208 439; 53478949

evelin.koppel@haigekassa.ee

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.