Ministeeriumit ähvardavad eelarvekärped

Sotsiaalministeeriumi teatel on neil vaja
kõigi sotsiaavaldkondade toimimiseks ja toetuste maksmiseks 2,9 miljardit krooni
enam kui eelarve ette näeb. Vastasel juhul tuleks valitsusel minna mõne
sotsiaaltoetuse külmutamise või kärpimise teed.

Pole täpselt teada, mis valdkonnad või toetused võiksid sotsiaalministeeriumi arvates esimestena välja langeda. Praegu loodab ministeerium sellele, et rahandusministeerium soostub neile üle kandma ligi kolm miljardit krooni lisaraha, mida nad augustis juurde küsisid, kirjutas Päevaleht.

Ametnike sõnul võib 98 protsenti sotsiaalministeeriumi kuludest liigitada vältimatute kulude alla – pensionid, ravikindlustus, laste ja puuetega inimeste hoolekande- ja sotsiaaltoetuste kulud, kiirabi, vaktsiinid, toimetuleku- ja töötutoetus. Kuna kõik need on seadustega paika pandud, tuleb kärpimiseks minna seaduste kallale ja piirata näiteks mõne toetuse automaatset kasvu.

Haiglad saavad investeeringuteks raha Euroopa tõukefondidest, mis ei sõltu riigieelarvest.

Eri toetuseliikidest on näiteks HI-viiruse ravimite kuludesse praeguse seisuga plaanitud koguni üle 30-protsendine eelarve kasv, ennetustööd on plaanis jätkata tänavuse aastaga samas mahus. Toetuste vähenemist pole vaja karta puuetega inimestel.

Rahandusministeeriumi poolt sotsiaalministeeriumile antud järgmise aasta piirsumma on 44,8 miljardit krooni, mis on ligi 5 miljonit enam kui eelmisel aastal.


Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.