Terve suve kestnud karantiin Iru hooldekodus lõppes

Iru hooldekodu 60 inimesega osakonnas
lõpetati eelmise nädala teisipäeval karantiin, mis algas juba juuni alguses
sinna siginenud sügeliste tõttu.

Hooldekodu direktor Terje Salo kinnitas osakonna avamist, kuid ei soovinud olukorda rohkem täpsustada – näiteks, kas sügelistest ollakse selleks korraks lõplikult lahti, vahendas Eesti Päevaleht.

“Vanaema sai koju 3. septembril,” teatas ajalehele Sten, kelle vanaema oli üks nendest, keda hoiti suvi läbi karantiinis kinni ja keda seetõttu ka kogu selle aja külastada ei saanud. Haiguse tõttu ei ole vanaema võimeline kirjeldama, millistes tingimustes tuli tal elada. Steni sõnul soovib vanaema hooldekodusse tagasi minna.

Õiguskantsler Indrek Teder on algatanud hooldekodu suhtes juba kaks eri menetlust.

Esimene puudutab sügeliste karantiini seaduslikkust ja tervisekaitseinspektsiooni tegevust. “Õiguskantsler ootab inspektsiooni vastust homme (täna – toim),” ütles õiguskantsleri avalike suhete juht Jaana Padrik.

Teise menetlusena valmistab õiguskantsler ette kontrollkäiku hooldekodusse, et välja selgitada, kas on tagatud isikute põhiõigused ja -vabadused. Selles küsimuses peavad aru andma maavanem Värner Lootsmann, sotsiaalminister Maret Maripuu ja hooldekodu enda juhatus.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.