Pildigalerii: südamepuudulikkusega patsiendid said oma kabineti

Ida-Tallinna Keskhaigla avas Ravi tn 18
südamepuudulikkusega patsientidele oma kabineti, mis on esimene omataoline
Eestis.

Kuigi kabineti tööst moodustab põhimahu ambulatoorse haige jälgimine ja ravitõhustus, avab see südamepuudulikkuse (SP) haigetele ukse Ida-Tallinna Keskhaigla kõikide diagnostika- ja ravivõimaluste juurde. Raskemaid haigeid saab vajadusel hospitaliseerida, arendamisel on päevastatsionaar.

Uus ja asjatundlikult organiseeritud ravisüsteem, kus patsienti ja arsti abistab ka spetsiaalne SP prognoosi kalkulaator, aitab paremini tähelepanu suunata südamepuudulikkuse näitajatele.

Uurimuste andmetel aitab südamepuudulike patsientide mitmekordset hospitaliseerimist oluliselt vähendada haiglast väljakirjutamisel saadav tegevus- ja raviplaan ning hilisem toetus ja hooldus.

„Südamepuudulikkusega patsientide arv kasvab pidevalt ning kasvavad ka haigusega seotud ravikulutused. Kabineti mõte on harjutada südamepuudulikkusega patsiente kohal käima ja õppima oma haigustunnuseid jälgima. Nii saame neid suunata õigeaegselt ravile ja vähendada ohtlikus seisundis haiglasse sattumist,“ märkis Tiina Uuetoa pressiteates.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.