Alustab elektroonikasüsteemide ja biomeditsiinitehnika tippkeskus

18. septembril avatakse TTÜ 90. juubelil
Eesti teaduse tippkeskus CEBE - Integreeritud elektroonikasüsteemide ja
biomeditsiinitehnika keskus (Centre for Integrated Electronic Systems and
Biomedical Engineering).

CEBE on üks seitsmest Eesti teadustippkeskusest, mis valiti välja ELi struktuurifondide konkursil ja seda rahastatakse 73 miljoni krooni ulatuses (2007-2013).

CEBE eesmärgiks on ühendada eri uurimisgruppide pädevust elektroonikas, digitaalsüsteemides ja biomeditsiinitehnikas ning saavutada sünergiat ja läbimurdeid.

Tippkeskuse avamisel saab ülevaate selle tulevikuplaanidest, töögruppide senistest tulemustest ja maailmatrendidest.

Tippkeskus kavandab teadusuuringuid Eestis prioriteetsetel aladel lõimides info-, bio- ja materialitehnoloogiaid tihedas rahvusvahelises koostöös ja võrgustikes. Uurimisteemadeks on: missioonikriitilised sardsüsteemid, signaalitöötlus, biosignaalide interpreteerimine, aju uuringud, impedantsspektroskoopia, pooljuhtmaterjalid ja nanotehnoloogia, digitaaldisain ja süsteemide töökindluse ning usaldatavuse garanteerimine.

Keskuse visioonide hulka kuuluvad ühte tillukesse kiipi mahtuvate mikrolaborite loomine, nähtamatu elektroonika liitmine inimese riietusse või tema kehasse ? südamesse, kopsudesse, ajusse, parandamaks inimese tervist või tema võimeid, inimest abistava elektroonika töökindlaks muutmine, nii et need tillukesed seadmed ennast ise testiksid ja rikete avastamise korral ka ennast ise parandaksid.

Keskus on orienteeritud suurema lisandväärtusega innovatiivsetele toodetele Eesti tööstuses, nagu meditsiinitehnika, targad elektroonikaseadmed, aga ka nende loomise automatiseerimisele.

Eesmärgiks on tõsta eesti teaduse ja tööstuse konkurentsivõimet, tagades teadustöö kõrget kvaliteeti, populariseerides teadust selle atraktiivsuse tõstmiseks noorte hulgas, parandades doktoriõppe sisu ja taset ning luues kestvaid strateegilisi partnersidemeid teadlaste ja tööstusettevõtete vahel.

CEBE ühendab TTÜ Infotehnoloogia teaduskonna arvutitehnika ja elektroonika instituutide ning Tehnomeedikumi teadlasi. Uurimistöö on koordineeritud kolme sihtfinantseerimise teemaga, mida juhivad professorid Ivo Fridolin, Mart Min ja Raimund Ubar (tippkeskuse juht) ning seitsme europrojektiga. Keskuse aluseks on kolm hiljuti loodud laborit: siduselektroonika, mikro- ja nanokomponentide ning arvutisüsteemide sünteesi ja analüüsi laborid. Keskuse koosseisu kuulub ligi 80 teadurit ja doktorandi.

Keskuse partneriteks Eesti tööstuses on Artec Group, Smartimplant, Cybernetica AS, Elcoteq, National Semiconductor Eesti, Clifton AS, JR Medical, AS LDI, LDIAMON AS, Emros OÜ, Tensiotrace OÜ, Girf OÜ, AB Medical Teeninduse OÜ, Testonica Lab, 2 kliinikut ja 4 suuremat Eesti haiglat. Oluliseks partneriks ning keskust Eesti ettevõtetega ühendavaks lüliks on Tehnoloogia Arenduskeskus ELIKO.

Tsitaat rahvusvahelise ekspertide nõukogu hinnangust: ?See on atraktiivne projekt. Meeskonna liidrid on silmapaistvad teadlased väga heade seniste teadustulemustega. Tegevuskavas kajastatud teadustöö on kasvava tähtsusega niisugusele riigile nagu Eesti ja kogu Euroopa Liidule. Keskusel on potentsiaali tõstmaks Eesti missioonikriitiliste sardsüsteemide valdkonnas teaduse esirinda.?

Lisainfo ja avamise ajakava: http://cebe.ttu.ee Prof Raimund Ubar, TTÜ arvutitehnika instituut, tel 620 2252 raiub@pld.ttu.ee

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.