Teadlased soovitavad vee asemel teed

Teadlaste sõnul tasuks osa igapäevaselt
tarbitavast veekogusest asendada teega, millel on tervisele kasulikke omadusi,
kirjutas Tarbija24.

Ajakirjas European Journal of Clinical Nutrition avaldatud töö kummutab levinud arusaama, justkui tee oleks dehüdratiseeriva ehk vedelikku väljutava toimega.

Suurbritannia toitumisteadlased leidsid, et tee ainult ei taasta organismi niiskustasakaalu, vaid võib kaitsta ka südamehaiguste ja mõne vähi eest.

Eksperdid usuvad, et kõige tähtsamaks tervislikuks koostisosaks on tees flavonoidid. Neid antioksüdante leidub paljudes toitudes ja taimedes, sh teelehtedes, ning on tõestatud, et nad aitavad ennetada rakukahjustusi.

Dr. Carrie Ruxton analüüsis koos oma Londoni Kings kolledži kolleegidega varem tee joomise kasulikkust käsitlenud uurimistöid.

Nad leidsid selgeid tõendeid selle kohta, et kolme kuni nelja tassi tee joomine päevas võib vähendada infarkti saamise riski. Mõned uurimused viitasid võimalusele, et tee joomine kaitseb ka vähi eest.

Teiste positiivsete tervisemõjude seas oli kaitse hambakatu ja ka hambamädaniku eest, samuti ka luude tugevnemine. Dr. Ruxton ütles, et tee joomine on parem kui vee joomine, sest kui vesi asendab vaid vedelikku, siis tee sisaldab ka antioksüdante. Miinuspoolelt selgus uurimistööst, et tee võib vähendada organismi võimet omastada toidust rauda, mis tähendab, et aneemiariskiga inimesed peaks vältima tee joomist koos toiduga või vahetult enne või pärast söömist.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.