Esimene e-retsept kirjutatakse välja sel aastal

Sotsiaalministeeriumi terviseala
asekantsler Ivi Normet on veendunud, et esimene digiretsept kirjutatakse Eestis
välja hiljemalt novembrikuus, rutiiniks muutub see järgmisel aastal.

E-retsepti pilootprojektis osalevad Tallinna kõrval ka üks apteek ja perearst Tartus ning Paides. Leping on sõlmitud Tartu perearsti Hiie Karelsoniga ja sõlmimisel Tartu Ülikooli Tamme apteegiga, kirjutas Tartu Postimees.

Kuigi ka paberretsept jääb legaalseks ja aktsepteeritud vahendiks, usub Normet, et digiretsept saab kiiresti populaarseks, kuna sellel on palju häid külgi. Patsiendi jaoks muutub lihtsamaks nii retsepti võtmine kui ravimi välja ostmine. Arst omakorda näeb, milliseid ravimeid patsient veel kasutanud on, et paremini hinnata, kuidas väljakirjutatud ravim nendega kokku sobib. Digiretsepti kasutamisel muutub lihtsamaks ka apteekri töö: ta ei pea enam süsteemi sisestama patsiendi, arsti ja muid andmeid, kõik on seal juba olemas.

Ivi Normeti hinnangul on digiretsepti kasutamine küll lihtne, kuid tehniliselt on tegemist väga keerulise süsteemiga. Algavad testid peaksid näitama, kui suurele koormusele süsteem vastu peab. Nõuded selles osas on seadnud kõrged.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.