Südamepäeval käis kolesteroolitaset mõõtmas ligi 800 inimest

Pühapäeval korraldas Danone koostöös Eesti
Südameliiduga maailma südamepäeva raames Tallinnas, Tartus ja Pärnus
verekolesterooli tasuta tasememõõtmisi, mida saatis suur huvi – viie tunni
jooksul käis oma kolesteroolitaset mõõtmas ligi 800 inimest.

Danone terviseturundusspetsialist Laura Muiþniece sõnas, et huvi ja nõudlus kolesteroolitaseme mõõtmiste vastu oli üllatavalt suur. „Uskusime, et võimalust tulla tasuta oma kolesteroolitaset mõõtma kasutavad paljud, ent tegelik huvi ületas meie kõik ootused – kaksteist kvalifitseeritud bioanalüütikut töötasid kaheksas apteegis viis tundi järjest täiskoormusel. Inimesed ei pidanud paljuks tulla kolesteroolimõõtmist ootama juba enam kui pool tundi enne väljakuulutatud algusaega ning seisid rahumeelselt järjekorras.,“ lausus Muiþniece.

Danone’l on plaanis koostöös Eesti Südameliiduga kolesteroolimõõtmiste tulemusi ka analüüsida ja teha testitute kolesteroolitaseme põhjal üldistusi.

Danone poolt 2007. aastal läbi viidud kolesterooli-uuringu tulemused näitasid, et 21 protsendil eestlastest on kõrge kolesteroolitase ning enam kui pooled kõrge kolesteroolitasemega inimestest ei võta selle parandamiseks aktiivselt midagi ette.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.