• 30.09.08, 16:11
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Topeltpimekatse pole mõeldud vaid patsiendi kiusamiseks

Topeltpimekatseid võib vaadata mitme nurga alt – patsient, arst, ravimfirma, teadus, kogu ühiskond….
Arstina näen, et laiemas plaanis on korralikult läbi viidud topeltpimekatsed edasiivaks jõuks meditsiinis ja nende abil saan oma tööd vastavalt korralikult teostatud katsete tulemustele tõhustada/parandada, mis väljendub loodetavasti ja eelkõige patsientide paremas tervises. Ühiskonna jaoks aga on patsientide/inimeste kui ühiskonna ehitusplokikeste parem tervis ainult kasulik (on leitud ka vastupidist) – mida vähem on haigeid ning mida vähem haigemad on olemasolevad haiged seda tervem on ühiskond nii otseses kui ka kaudses mõttes. Ressursse kulub vähem ravimisele, rohkem saab suunata neid profülaktikale ning seeläbi veelgi aidata kaasa ühiskonna tervise arengule ja parandamisele – tekib omamoodi surnud ring siis üdini positiivses tähenduses.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele