Innovaatiliseks tooteks sai täivastane preparaat

Füüsikalise toimemehhanismiga täitõve
vastane preparaat NYDA nimetati SELF (European league for safe
patient therapy selfmanagement) poolt 2008 aasta innovaatiliseks tooteks.

„NYDA on väga efektiivne peatäivastane preparaat, mida on turule pikkisilmi oodatud. NYDA on alternatiiv keemilistele (putukamürke sisaldavatele) ja biokeemilistele peatäidevastastele toodetele, põhjendas auhinna andmist SELF-i president professor Burkhard Weisser.

Peatäide kasvav resistentsus neurotoksiliste täivastaste preparaatide suhtes rõhutab uue täiravi suuna olulisust. Seda näitas Taanis läbi viidud uuring, kus umbes 70% peatäidest on resistentsed permetriini suhtes. Walesis läbiviidud uuringus ilmnes, et neli peatäid viiest on resistentsed permetriini ja fenotriini suhtes.

Ceara Föderaalses Ülikoolis (Fortaleza, Brasiilia) võrreldi professor Heukelbachi juhtimisel NYDA efektiivsust, talutavust ja kosmeetilist vastuvõtlikkust permetriini sisaldava ravimiga, kust selgus, et NYDA on ohutu ja efektiivne alternatiiv pedikuloosi raviks. NYDA toimeaine dimetikoon tungib sügavale täide ja tingude hingamissüsteemi, asendades õhu ja sulgedes õhuteed, mille tulemusel täid lämbuvad.

Uuring näitas ilmekalt, et NYDA on ohutu, väga hästi talutav ja kõrge efektiivsusega peatäidevastane vahend, millel puudub oht resistentsuse tekkeks.

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.