Mehed pesevad käsi korralikumalt kui naised

Kuigi naisi peetakse puhtamateks kui mehi,
selgus Inglismaal läbi viidud uuringust, et naiste käed on mustemad kui meestel.

Suurim erinevus meeste ja naiste kätepuhtuses oli Londonis, kus 21% naistest oli kätel fekaalbakterit, samal ajal kui meeste kätel leidus bakterit vaid kuuel protsendil.

„Mustade käte uuring“ viidi läbi ülemaailmse kätepesupäeva teadvustamiseks. Selleks võeti viies raudteejaamas rongireisijate kätelt bakteriproovid. Proove uuriti Londoni hügieeni ja troopilise meditsiini koolis, kirjutab The Independent.

„Olime üllatunud, et nii paljudel inimestel oli kätel fekaalbakterit,“ sõnas Londoni hügieeni ja troopilise meditsiini kooli hügieenikeskuse direktor Val Curtis, lisades, et kui need inimesed oleks kannatanud diarröa käes, oleks nad oma olematute kätepesuharjumuste tõttu nakatanud väga paljusid.

ÜRO eestvedamisel tähistatakse täna esimest ülemaailmset kätepesupäeva, mille eesmärk on levitada lihtsat sõnumit, et tõsiste haiguste ennetamiseks on efektiivseim vahend käte pesemine.

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.