Ida-Tallinna Keskhaigla anestesioloogia- ja intensiivraviosakond tähistab juubelit

Täna toimub Ida-Tallinna Keskhaiglas
anestesioloogia osakonna 45. ja intensiivravi 40. juubel, mida haigla
tähistab piduliku konverentsiga patoloogikumi saalis.

Ida-Tallinna Keskhaigla anestesioloogia- ja intensiivraviosakonna juhataja Annika Reintami sõnul algas pidev anestesioloogia ja intensiivravi alane tegevus Tallinna Keskhaiglas juba 1956. a veebruaris. Mõne aastaga komplekteeriti meeskond ning 1963.a asutati Tallinna Keskhaigla anestesioloogia osakond ning võeti juhtiv positsioon koolituste ja konverentside korraldajana. 15. oktoobril 1968. a avati esimene anestesioloogia osakonna intensiivravi palat – sellega seoses tähistabki haigla kahekordset juubelit oktoobris.

„Tänase Ida-Tallinna Keskhaigla kirurgiakliiniku anestesioloogia- ja intensiivraviosakond on arvestatav jõud vähemalt Eesti ja Baltikumi mastaabis. Aastas viiakse läbi ligikaudu 12 000 anesteesiat ja ravitakse 250-300 intensiivravihaiget, kellest valdav enamik vajab aparaadihingamist,“ lausus Annika Reintam. Ta lisas, et anesteesia turvalisuse tagamise ja üliraskete haigete elule tagasi toomise nimel töötab igapäevaselt ja ööpäevaringselt terve meeskond, milles nõrku lülisid olla ei saa.

Viimaste aastate vältel on täielikult kaasajastatud operatsioonitubade ja intensiivravipalati sisustus ning uued tehnilised vahendid seavad ka personalile suured nõudmised. Osakonnast on välja kasvanud ka Eestis ainuke omalaadne valuteenistus.

„Uute metoodikate rakendamine ja vähemalt 10 ettekande esitamine rahvusvahelistel konverentsidel on meie pideva arengu tunnistajaks,“ sõnas Reintam, märkidest, et erilist nimetamist siinkohal väärivad õdede poolt tehtud ja konverentsidel esitatud uurimused. Tänaseks on Ida-Tallinna Keskhaigla anestesioloogia-ja intensiivraviosakonna töötajate arv jõudnud 100-ni ning kasvu pidurdumist ei ole niipea ette näha. „Meditsiin areneb, nii ka meie,“ sõnas Reintam.

Reedel toimuva Ida-Tallinna Keskhaigla anestesioloogia osakonna 45. ja intensiivravi 40. juubelile pühendatud konverentsi avab haigla juhatuse esimees Ralf Allikvee. Ettekandega anestesioloogiast ja intensiivravist esineb anestesioloog Ariel Levin. Retrospektiivse tagasivaate teeb teenekas Keskhaigla anestesioloogia osakonna rajaja ja kunagine juht Bernhard Lehepuu ning eriala tänapäevast ja tulevikust kõneleb osakonna juhataja Annika Reintam. Konverents toimub kella 15-17-ni patoloogikumi saalis. Konverentsile on oodatud endised ja praegused kolleegid.

Lisa kommentaar

  • Triinu Laan

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.