Telmisartaan mõjutab kardiovaskulaarset suremust

Angiotensiin II retseptor shy;i blokaatori
võrdlusuuring plat shy;seeboga näitab, et telmis shy;artaan vähendab
kardiovaskulaarsete surmajuhtude, müokardiinfarkti ja insuldi esinemist nendel
kõrge riskiga patsientidel, kes ei talu AKE-inhibiitoreid.

Uuringu tulemused näitavad, et telmisartaani 80 milli shy;grammine annus vähendab kardiovaskulaarsete surmajuhtude, müokardiinfarkti ja insuldi esinemist kõrge riskiga patsientidel 13% võrra võrreldes nende patsientidega, kes juba saavad parimat standardravi. Aluseks võeti sama tulemusnäitaja, mis defineeriti esmase tulemusnäitajana HOPE uuringus (2000). Ravi telmisartaaniga oli hästi talutav ja näitas ravi katkestamise väiksemat sagedust võrrelduna platseebogrupiga.
Transcend®* on esimene uuring selle kohta, mis näitab, et angiotensiin II retseptori blokaatoril (ARB) telmisartaanil on kardiovaskulaarseid haigusi ennetav toime võrreldes platseeboga lisatuna standardravile (sh hüpertensioonivastased ravimid, hüübimisvastased ravimid ja statiinid) kõrge riskiga patsientide ravis.


Uuringus esines 8protsendiline sündmuste vähenemine esmases tulemusnäitajas, mis koosnes kardiovaskulaarsete surmajuhtumite, müokardiinfarkti, insuldi ja kongestiivse südamepuudulikkuse tõttu hospitaliseerimise kombinatsioonist. 465 uuritud patsiendil ilmnes telmisartaanirühmas kardiovaskulaarne sündmus võrreldes 504 patsiendiga platseeborühmas.
Uuringus osalesid üle 55aastased patsiendid, kel on olnud müokardiinfarkt, perifeersete arterite oklusiivne haigus, insult või transitoorsed isheemilised atakid või suhkurtõbi ja lisariskitegurid.

Lisa kommentaar

  • Egle Raadik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.