Ministeerium: paraneb ravimite kättesaadavus

Sotsiaalministeerium saatis
eile e-õigusesse eelnõu, mille jõustumisel paraneb patsientidele vajalike
ravimite kättesaadavus ning apteekide toimetulek väikestes linnades läheb
lihtsamaks.

Eelnõu vastuvõtmisel võivad apteegid ravimeid väljastada ka teiste EL liikmesriikide retseptide alusel, välja arvatud narkootilisi ja psühhotroopseid ravimeid, teatas ministeerium.

Apteekide toimetulek väikestes linnades läheb lihtsamaks. Apteekidele seatud nõudeid vähendatakse, näiteks ei pea enam kohapeal ravimeid valmistama. Nõuded hõlmavad sisseseadet, tingimusi, vahendeid ning kvalifitseeritud tööjõu ülevalpidamist.

Lisaks väheneb patsientide omaosalus 50% soodusravimite ostmisel. Kaotatakse soodustuse niiöelda lagi - 200 krooni retsepti kohta. Asutakse sõlmima hinnaleppeid ja kehtestama piirhindasid ka 50% soodustusega ravimitele.

Näiteks kui ravim maksab 500 krooni, siis praegu saab soodustust 200 krooni ühe retsepti kohta (maksimaalmäär). Inimene ise peab maksma 300 krooni.
Peale muudatuste jõustumist oleks soodustus 225 krooni (500 kroonist lahutada omaosalus, mis on 50 krooni ning summa korrutada 0,5). Patsient ise maksaks 275 krooni.

Ostes näiteks 800-kroonise ravimi, maksab inimene praegu ise 600 krooni. Peale muudatuste jõustumist maksaks patsient 425 krooni.

Lisaks täpsustatakse ja lihtsustatakse mitmeid ravimi- ning ravimisoodustuste alaste haldusmenetluste ja järelevalve korraldust. Vastavad muudatussätted jõustuvad 1. juulil 2009.

Seaduseelnõu ettevalmistamisel on kaasatud erinevaid osapooli ja huvigruppe, sealhulgas ravimiamet, Eesti haigekassa, ravimitootjate, arstide, ravimite hulgimüüjate ja apteekrite esindajad.

Eelnõuga muudetakse ravimiseadust, narkootiliste ja psühhotroopsete ainete ning nende lähteainete ning ravikindlustuse seadusi.


Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.