Kuressaares renoveeriti kirurgiakliinik

“See on meie jaoks suur sündmus ning ka
meie patsientide jaoks,” ütles renoveeritud kirurgiakliiniku avamisel Kuressaare
haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu, lisades, et uued tingimused parandavad
ka ravikvaliteeti.

“Kliiniku ülemarst Toomas Tartes on teinud suure töö ära, aga tal ootab veel üks töö ees – operatsiooniplokk,” rääkis Sarapuu Oma Saarele ka järgmise aasta plaanidest.

Voodikohtade arv jäi kirurgiakliinikus samaks. Infektsiooniga haiged eraldatakse oma poolele ning selles osas on nüüd ka peegelsilmaga kraanid, et võimalikult vähe oleks kohti, kust on võimalik nakkust saada.

“Patsientide tingimused on paremad,” kinnitas Sarapuu, selgitades, et ruumi ja õhku on tunduvalt rohkem ning inimesed ei ole enam n-ö kuhjatud palatitesse.

Kogu osakond on Sarapuu sõnul renoveeritud nii, et kõik kisti maha, järele jäi vaid tühi kest, mida hakati täitma uute asjadega. “Põrand, laed, seinad, elekter, aknad, uksed, kraanikausid, vetsupotid,” loetleb Sarapuu kõike, mida uuendati. Uued voodid on veel tulemata.
Kogu remont läks maksma 3 884 768 krooni, millele lisandus veel pool miljonit uue sisustuse ja varustuse eest.
“See summa on tulnud meie oma rahast,” selgitas Sarapuu, lisades, et haigla on kokku hoidnud, vähendanud kulutusi, ja kõike seda eesmärgiga parandada patsientide ja töötajate tingimusi.

“Järgmisena läheb renoveerimisele operatsiooniplokk ja see on tõsine samm, opiplokki hakatakse uuendama järgmisel aastal,” kinnitas haigla juht.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.