23-aastase staažiga kirurg valiti aasta isaks

Saaremaal valiti aasta isaks 2008
Kuressaare Haiglas 23 aastat töötanud kirurg, vanemarst Andres Sarjas (49),
kellel koos naise Piretiga on kolm last – Indrek, Kadri ja Mari.

”Aasta isa” on väga austav tiitel, aga et mina selle tiitli saan, seda ma küll ei osanud kuskilt otsast oodata ega karta," väljendas arst oma üllatust.
Andres Sarjas väärtustab perekonda kui tervikut: isa roll peres on tema sõnul sama suur kui ema oma. Igal lapsel peab isa olema, see on üks mu põhilisi mõtteid, kinnitas tohter Meie Maale.

"Ma olen nii palju häid sõnu kuulnud, et nüüd läheks kinnisesse ruumi ja mõtleks nende üle," sõnas vastne aasta isa pärast õnnitluste vastuvõtmist. Üks perekond saab kasvada ainult sama tugevaks, kui tugevad on pere isa ja ema, kinnitas ta. Sarjas lisas, et kui täna austati teda, siis ülejäänud päevadel austab ta kodus oma abikaasat.

"Teen ühe ümbriku lahti – Andres Sarjas, teen teise – Andres Sarjas!" kirjeldas Naiskodukaitse Saaremaa ringkonna esinaine Rita Loel rõõmsat imestust. Sarjase aasta isaks valimise üheks põhjuseks osutuski asjaolu, et teda olid esitanud kaks organisatsiooni: Kalle Laaneti allkirjaga Keskerakonna piirkondlik organisatsioon ja SA Turvaline Saaremaa.

Teiseks ja mitte vähem oluliseks põhjuseks oli see, et Andres Sarjasel on kolm üle 20 aasta vanust last, kes kõik on õppinud inimest abistavat eriala. Poeg Indrek on psühholoog, vanem tütar Kadri füsioterapeut ja Mari õpib andragoogikat. Esimesel kahel elukutsel on seos meditsiiniga, mis on Loeli sõnul märk sellest, et lapsevanemad ei ole suutnud oma ametit kodus lastele ebameeldivaks teha.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.