Arstidele laseriga hambaravi polüfunktsionaalsem, patsientidele valutum

Pärnu stomatoloogid Inga Laiv ja Anna
Klimanova, kes kasutavad töövahendina laserpuuri, märgivad, et kuigi
Euroopas on hambaid laseriga ravitud juba kümmekond aastat, on Eestis lasereid
väga vähe kasutusel.

Eestis on lasereid väga vähe kasutusel, täpsemalt kolm, ütles Doktor Laiv. "Minu teada on kaks laseraparaati Tallinnas ja meil on siis kolmas,” täpsustas ta. Ühe põhjusena, miks laser Eestis veel vähe levinud on, toob ta esile hinda, mida võib luksusauto omaga võrrelda, kirjutas Pärnu Postimees. Teiseks vajab laseriga töötamine eriväljaõpet ja pisut harjumist.

Nüüdseks on hambaarstid oma Ameerikas toodetud laseriga kuu aega töötanud ja kui patsientidele pakub rahulolu valutu hambaravi, siis tohtrid tunnevad rõõmu selle üle, et saavad kvaliteetset ravi pakkuda. Doktor Laiv selgitab: “Mida mikroobivabam keskkond, seda paremini püsib plomm. Ja kuna laseril on mikroobe hävitav toime, saavutatakse temaga tunduvalt mikroobivabam keskkond kui endise happetöötlusega.”

Kui patsiendid hindavad laseri juures just valutust, siis arstid polüfunktsionaalsust. Peale puurimise ja tuimestamise saab laseriga eemaldada hambakivi, teha igemeoperatsioone, ravida juurealuseid põletikke ja valulikke suuhaavandeid. “Kes on herpesega hädas, siis laseriga on algfaasis võimalik protsess peatada, sest ta hävitab viiruse,” soovitab doktor Laiv.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.