Kolm vingumürgistuse saanud õpilast vajasid baroteraapiat

Saaremaalt Tallinna etendust vaatama
sõitnud Kuressaare ametikooli 27 õpilasest 16 said bussis vingugaasimürgistuse,
kolm õpilast said nii tugeva mürgituse, et vajasid baroteraapiat.

Saaremaa õpilastele ja neid saatnud õpetajatele lõppes Tallinna reis Linnahalli asemel erinevates pealinna haiglates, bussi pääsenud vingu tõttu. Juhtumi asjaolusid uurib politsei. Võimalik, et tegu oli küttesüsteemiga, mis esimest korda pärast suveperioodi sisse lülitati, vahendas ERR "Aktuaalset kaamerat".

Praeguseks ühegi bussis mürgituse saanu seisund tõsine ei ole ja enamik neist on ka juba haiglast välja saanud. Kolm õpilast olid saanud siiski nii tugeva mürgituse, et vajasid baroteraapiat.

"Kolmel patsiendil oli küllalt kõrge karboksühemoglobiini tase veres, mis näitab, et mürgitus oli tugev ja vajas intensiivsemat ravi," selgitas reanimobiiliosakonna juhataja Arkadi Popov. "Nad said baroteraapiat. Nende seisund ka sellest kiiresti stabiliseerus. Mürk oli elimineeritud organismist ja nad juba said kõik koju."

Üks tütarlaps kes sai baroteraapiat, jäi kontrolliks haiglasse, aga tegelikult ka tema näitajad on juba korras. Praeguseks on erinevatesse haiglatesse jäänud veel viis õpilast, kes tõenäoliselt saavad välja hommikul.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.