Viljandi haigla sai turvatoitesüsteemi ja elektrijaotla

Kaasaja tehnoloogilisi nõudmisi Viljandi
haigla vana süsteem enam ei rahuldanud ning seetõttu alustati uue
elektrijaotla – haigla peajaotuskeskuse – ehitusega, pärast mida on võimalik
hakata rekonstrueerima kogu haigla elektrisüsteemi tervikuna.

Projektil kaks olulist eesmärki, teatas haigla.
1. luua baas kogu haigla elektrisüsteemi rekonstrueerimiseks
2. lahendada avariitoiteallika probleem, mis on haiglat vaevanud juba aastakümneid ja mille tõttu jäi omal ajal haigla elektrisüsteem vastu võtmata.

Projekti kogumaksumus oli 2 miljonit krooni. Sellest 575 000 krooni kulus generaatori ostuks, ülejäänud summa jaotla projekteerimis- ja rekonstrueerimistöödeks.

Projekteerimistöödega alustati 2007. aasta oktoobri lõpus. Juba ette oli teada, et generaatori paigaldamisest üksinda ei piisa – vaja on muuta haigla elektri peajaotuskeskuse põhimõttelist skeemi. 2008. aasta suvel tegi AS Eleväli Viljandi haigla koostatud projekteerimise lähteülesande põhjal elektriprojekti nimega “SA Viljandi Haigla 0,4 kV peajaotuskeskuse rekonstrueerimine ja avariitoitegeneraatori paigaldamine”. Projekti arhitektuurse lahenduse tegi AS Viljandi EKE Projekt.

Kõik vajalikud ehitustööd tegi peatöövõtjana AS Electrum. Kogu ümberehituse vältel oli haiglas 11 plaanilist kuni 2 tunni pikkust elektrikatkestust, millega igapäevatööd ei segatud. Kõige selle tulemusena valmis novembri lõpuks kõigile nõuetele vastav jaotla, mille tööd juhib programmeeritav kontroller.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.