Katre Pilvinski • 19. detsember 2008
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Uuringus amishitega avastati uus ateroskleroosi geen

Amishitega läbi viidud assotsiatsiooniuuringus avastati uus ateroskleroosi geen.

Kõrgenenud triglütseriidide (rasvade) hulk veres on oluliseks riskifaktoriks südame-veresoonkonna haiguste tekkel. Teades, et rasvarikka toiduportsu söömise järel tõuseb vere triglütseriidide tase eri inimestel erineval määral, uurisid Marylandi Meditsiiniülikooli (USA) teadlased, kas selliste erinevuste põhjus võiks peituda mõnes konkreetses geenis, vahendas Eesti Geenikeskus.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee