Ravimiärid otsivad kokkuhoiukohti

Seis pole veel nii kriitiline, et
massiliselt koondama peaks, aga muutustest ei pääse keegi. Kui uurida, mis
tuuled majanduslanguse ajal ravimifirmades puhuvad, siis stampvastus on:
ümberstruktureerimine.

Nii näiteks hakkab Sanofi-Aventis Eesti OÜ senine tootejuht Kai Hendrikson esimesest jaanuarist Baltimaade kardioloogia ja tromboosi tootejuhiks.
Kuigi eelmisel nädalal polnud tal veel selget ettekujutust, kuidas uue ametikohaga töökorraldus muutub, teadis Hendrikson seda, et vähemalt
Leetu ei pea kolima.

Ravimifirma juht Piret Sell rääkis, et neil on tõepoolest muutused töökorralduses, aga raske aja tõttu esialgu kedagi ei koondata. “Eestis jääb töökohti vähemaks. Kes hakkavad tööle Balti struktuuris, jäävad elama Eestisse, aga peavad väga palju reisima,” ütles ta.

Kuigi põhiliselt saab kokku hoida personali pealt, tõdes Sell, et tuleb üle vaadata ka turunduskulud – vähemaks jääb sponsoreeringuid ja üritusi arstidele.

Eelmisel aastal korraldas Sanofi-Aventis Eesti OÜ 33 üritust kogumaksumusega 233 000 krooni – sellest sai osa 721 inimest. Samas toetas firma 42 arsti, mis läks maksma ligi 850 000 krooni.

Piret Sell, kes kuulub ka Eesti Ravimitootjate Liidu juhatusse, pole kuulnud, et keegi konkurentidestki lauskoondamisi plaaniks. Tema sõnul pakub
originaalravimitega tegelevatele firmadele majanduslangusest suuremat ohtu geneeriku turuletulek.

“Siis läheb hästi kiiresti allamäge ja väga suured müügid kaovad ära – majanduslangus mõjub nii aeglaselt, et lauskoondamisi ei tehta,” lausus ta.

Loe lisa täna ilmuvast Meditsiiniuudiste ajalehest.

Lisa kommentaar

  • Ketlin Beljaev, Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.