Ülikooli kliinikum avas moodsa osakonna

Alates 22. detsembrist vuravad kiirabiautod
sireenide huilates ligi poolest Eestist hiljuti Tartus avatud meditsiinilinnaku
erakorralise meditsiini osakonna ehk EMO uude väravasse.

Tartu Ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini osakond töötab alates eelmisest esmaspäevast ülimoodsa meditsiinitehnikaga sisustatud saalides, ruumides ja protseduuritubades, kirjutas Postimees. Tartu Ülikooli kliinikumi erakorralise meditsiini osakonnas töötavad täiesti uue eriala esindajad – triaažiõed. Nende ülesanne on eristada EMOsse saabunud patsiente seisundi kriitilisuse järgi.

Kohe osakonna ees asuv registratuur ehk kesklaud on varustatud paljude arvutite ja raadioside keskusega. See peab tagama, et ükski kiirabiauto ei saabu EMOsse ootamatult ja töö patsientide vastuvõtuks võiks alata ammu enne, kui kiirabihalli väravad kerkivad.

Raskete haigete saalis on igal tööpostil narkoosiaparaat, vajalikud monitorid, arvuti ning moodsad opilambid. Operatsioonipinna steriilsuse tagab laminaarne õhuvool.

Erakorralise meditsiini osakonnal on ka 9-kohaline intensiivravisaal, 10-kohaline jälgimisruum ning 6-kohaline statsionaar, sest mitte iga haige puhul ei selgu täpne diagnoos esimese nelja tunni jooksul.

Maarjamõisa meditsiinilinnaku esimese ehitusjärgu projekteerisid arhitektuuribüroo Kalle Rõõmus ja inseneribüroo EstKonsult, ehituse peatöövõtja oli Skanska EMV AS. Ehituse kogumaksumuseks kujunes ligi miljard krooni.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.