GILD Bankers nõustas Leedu meditsiinitehnoloogiafirma Viltechmeda

Globaalne täppiskontrolli komponentide ja
süsteemide tootja Moog Inc omandas kõik Leedus asuva kõrgetehnoloogiliste
meditsiiniseadmete firma Viltechmeda aktsiad, mille müüjateks olid Hanseatic
Capital ja Leedu eraisikud.

Tehingu maksumus oli 15 miljonit eurot (21 miljonit USA dollarit). GILD Bankers nõustas antud tehingus Viltechmeda aktsionäre ning aitas leida M A International koostöövõrgustiku kaudu ettevõtte aktsiatele ostja.

GILD Bankersi partner Šarunas Skyrius ütles: „Viltechmeda müük globaalsele tippettevõttele ei ole ainuüksi oluline areng nimetatud firmale, vaid näitab ilmselgelt, et isegi keerulises majandusolukorras on võimalik leida sobiv ostja. Viltechmeda müügivõrgustik ja maailmatasemel teadus- ja arendustiim sobivad hästi Moogile ning soovime neile tulevikus edu.“

New Yorgi väärtpaberibörsil (NYSE) noteeritud Moog Inc. toodab kõrgtasemel kontrollsüsteeme sõja- ja tsiviillennukitele, kosmosetehnikale, tööstusautomaatikale, merendus- ja meditsiinitehnikale. Tehinguga täiendab Moog oma meditsiiniseadmete tootevalikut.

1993. aastal loodud Viltechmeda on üks Euroopa juhtivaid täppiskontrolliga infusioonipumpade tootjaid. Ettevõte toodab pumpasid haiglatele ja sealsetele operatsioonisaalidele ning patsiendi poolt reguleeritavaid valuvaigistusseadmeid.

GILD Bankers on Baltimaade juhtiv investeerimispank, mille tegevuspiirkonnaks on Euroopa suure arengupotentsiaaliga riigid. GILDi ärisuunad on alternatiivsete fondide juhtimine, investeerimispangandus ja privaatpangandus. GILDi koduturuks on Balti riigid, kuid tegevuste ja investeeringute haare katab Kesk- ja Ida-Euroopa ning SRÜ riigid.

GILDi investeerimispanganduse meeskond keskendub keskmise suurusega ettevõtete ühinemiste ja ülevõtmiste nõustamisele ning kapitaliturgude tehingutele. Alates 1999. aastast on GILDi meeskond edukalt läbi viinud 135 tehingut ligi 3 miljardi euro väärtuses. 2008. aastal on investeerimispanganduse meeskond tänaseks osalenud 11 nõustamisprojektis. GILDi investeerimispanganduse üksus kuulub rahvusvahelisse ühendusse M A International, mis ühendab 41 sõltumatut ettevõtete ühinemiste ja ülevõtmiste nõustamisega tegelevat firmat ja investeerimispanka 38 riigis.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.