Haiglajuht Peep Põdder kaotas mõne kuuga 40 kilo

Kui Jõgeva haigla juhataja Peep Põdder
veerand sajandit tagasi Tartu ülikooli arstiteaduskonda astus, kaalus ta oma 172
cm pikkuse juures vaid 48 kg.

Aga siis abiellus Põdder naisega, kelle ema töötas kalakombinaadis, isa õlletehases ning kodused toidud viisid keele alla. Kaalunumbrit paisutas ka stress, mille põhjustas mure südamerikkega sündinud poja pärast, ning mugavad harjumused, kirjutas Maaleht.

Põdder armastas voodis raamatut lugeda, terve kang viiludeks lõigatud suitsuvorsti käeulatuses. Ka kokakoola ning energiajoogid olid doktor Põdderi menüü lahutamatuks osaks.

Keha paisumist märkas tohter esmalt selle järgi, et pea igal talvel tuli arstide aastalõpu balli jaoks numbri võrra suurem smoking muretseda. Ning sii hakkas organism protesteerima, näiteks andis puusaliiges valusalt tunda. Möödunud varasuvel oli Põdderi kaal kerkinud juba 130 kilole ning ülikonnanumber oli 64. Siis mehele aitas.

Põdderi ravi seisnes karmis dieedis. Ta arvutas välja, et vajab põhiainevahetuseks 1300 kcal päevas ning hakkas seda järgima. Menüü muutus kardinaalselt.

Ka isude ohjeldamine polnud kerge. "Tahtmine süüa on mul ikka väga tugev," tunnistab Peep Põdder, kelle unenägudesse ilmub üha sagedamini hõrgult lõhnav suitsukala. Et ahvatlustele vastu panna, ostab tohter külmkappi vaid lubatud 1300 kcal jagu toitu, ei grammigi rohkem.

Poole aastaga on Põdder kaotanud 40 kg ning tekitanud oma naisalluvates uudishimulikku elevust. Mees ise on saavutatuga igati rahul.

Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.