Tallinn kulutas diagnostikakeskuse kohtuasjale üle miljoni

Tallinna linnavalitsus eraldas teisipäeval
reservist Tallinna Diagnostikakeskuse endiste juhtide vastu suunatud kohtuasja
kulude katteks 1,17 miljonit krooni.

Tallinn hüvitab linnale kuuluvale AS-ile Tallinna Diagnostikahaigla erikontrollide kulud 327.096 krooni ja advokaadibüroole Aivar Pilv tasutud 840.913 krooni, vahendas arst.ee.

Harju maakohus jättis mullu novembris rahuldamata Tallinna Diagnostikakeskuse praeguse omaniku Tallinna linna üle nelja miljoni krooni suuruse hagi keskuse endiste juhtide ja omanike vastu. Ringkonnakohus jättis maakohtu otsuse jõusse ning riigikohus ei võtnud kassatsioonkaebust menetlusse.

Tallinna linn nõudis hagiga keskuse juhatuse endistelt liikmetelt Mehis Bakhoffilt, Riina Lutsokertilt, Kristjan Leppikult ja nõukogu endistelt liikmetelt Janek Ottiselt, Virge Ottiselt ja Theo Raudsepalt ebavajaliku meditsiiniseadme ostuks tehtud põhjuseta kulutuse eest 4.098.774 krooni.

Tallinna Diagnostikakeskus leidis, et need isikud rikkusid 2004. aastal OÜ-lt Apex Medicus ligi 15 miljoni krooni eest angiograafi ostmisega oluliselt ettevõtte juhtorganite liikmetele seadusest tulenevaid lojaalsus- ja hoolsuskohustusi.

Diagnostikakeskus ostis angiograafi keskuse selleaegse omaniku OÜ Diagnostic Family ja juhtorganite liikmetega seotud ettevõttelt ning hageja sõnul ei olnud seade diagnostikakeskuse ülesannete täitmiseks vajalik.

Kohus märkis oma otsuse põhjenduses, et angiograafi ostu-, laenu- ja teenuslepingu sõlmimine hageja aktsionäriga seotud isikutega ei ole käsitletav kostjate hoolsus- ja lojaalsuskohustuse rikkumisena.

Ühtlasi ei leidnud kohtu hinnangul kinnitust hageja väited, nagu oleks angiograaf ostetud turuhinnast märksa kallimalt ning ebamõistlikult kõrge intressiga.


Lisa kommentaar

  • Katre Pilvinski

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.