• 18.02.09, 09:13
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Novaator: Tüviraku-uuringud USAs peagi taas lubatud

USA värske president Barack Obama teeb peagi teoks oma valimiskampaania ajal välja käidud lubaduse, milleks on eelmise presidendi tüviraku-uuringuid keelava korralduse tühistamine.
2001. aastal pärast valituks saamist piiras USA eelmine president George Bush oluliselt teadlaste võimalusi tüviraku-uuringutega tegeleda. See oli osaliselt kirikuringkondade tugeva lobitöö tulemus, kelle seisukoht on, et embrüonaalsed uuringud on ebamoraalsed, sest igal viljastatud munarakul peaks olema õigus elule.

Seotud lood

Uudised
  • 31.12.10, 11:48
2010: tüviraku-uuringud takerdusid kohtuveskitesse
Tänavu 23. augustil said USA teadlased ebameeldiva vapustuse, kui föderaalne piirkonnakohtunik Royce Lamberth keelas kohtumäärusega inimlooteliste tüvirakkude föderaalselt rahastatud uuringud.
Uudised
  • 12.10.09, 15:27
Ameerikased kasvatasid tüvirakkudest luu
Columbia ülikooli uurimisgrupp kasvatas tüvirakke kasutades alalõualiigese juurde kuuluva luu. Teadlaste sõnul tähendab see, et neil õnnestus esimest korda järele teha keeruline ja õiges suuruses luu, vahendas Eesti Päevaleht BBC'd.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele