Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eesti arst Soomes: kaebuste esitamine on siin populaarne
Liina Linnasmägi on Vantaa Länsimäe
Terveysasemal ehk tervisekeskuses töötanud viimased kaks ja pool aastat. Tema
sõnul on tervikpilti Soome esmatasandi tervis shy;hoiust raske anda, kuna isegi
Vantaa linnas on kasutusel mitu süsteemi.
Erinevalt Eestist on Vantaal piirkonnaarstid, mis tähendab, et arstile on patsiendid kinnistatud aadressi järgi. Kui inimene vahetab elukohta, läheb ta automaatselt teise arsti nimistusse. Lisaks võib nimistus olla ka patsiente, kes on ise soovinud arsti vahetada.
Perearstid muretsevad, et suur osa kolme-
kuni kuueaastastest väikelastest ei jõua korralisse tervisekontrolli, lapse
tervisemure avastatakse pahatihti alles koolieelsel läbivaatusel.
Mustamäele rajatav Tammsaare Tervisemaja on kasvamas üheks piirkonna suurimaks perearstikeskuseks, koondades ühe katuse alla arvestatava hulga perearstinimistuid ja laia valiku esmatasandi terviseteenuseid. Ehituses olev ja aasta pärast valmiv 6-korruseline tervisemaja hakkab teenindama enam kui 100 000 elanikku Mustamäe, Õismäe ja Kristiine piiril.