• 24.08.09, 15:20
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ravimiresistentne tuberkuloos võib ägedamalt levima hakata

Austraalia ülikoolide teadlased ennustavad, et lähitulevikus võib ägeneda ravile allumatu tuberkuloosi levik. Üheks suurema riskiga piirkonnaks on Eesti.
New South Walesi ja Western Sydney ülikoolide teadlased uurisid Eestist, Kuubast ja Venezuelast pärit tuberkuloositekitajate proove. Tulemustest selgus, et ravimiresistentsete tüvede üldine paljunemispotentsiaal on võrreldav ravimitele tundlike vormidega, vahendas Tarbija24 Austraalia meditsiiniportaali Virtual Medical Centre.

Seotud lood

Uudised
  • 27.01.10, 14:35
Maailmas on hakanud levima ravimiresistentne tuberkuloos
Maailma terviseorganisatsiooni WHO andmetel on maailmas kiirenenud ravimiresistentse tuberkuloosi levik.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele