Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Eesti joogikultuuri eripära: eesmärk end purju juua
Eesti joogikultuurile on iseloomulik suurte
alkoholikoguste joomine purju joomise eesmärgiga. Eriti märgatavalt on kasvamas
enda purju joomine noores eas tüdrukute poolt, teatas Tervise Arengu Instituut.
Seejuures meie noored alustavad alkoholi tarbimist keskmiselt juba vanuses 12-13, mil juuakse end ka esmakordselt purju. Ning ka alkoholi tarvitamist alustatakse üha nooremana.
Haigla igapäevatöö keerukus ei seisne ainult patsientide ravimises, vaid ka selles, et õiged ravimid jõuaksid õigel ajal patsientideni. Iga ravim on kriitilise tähtsusega ning isegi väikesed vead annuses või ravimivalikus võivad ohustada patsiendi tervist. Haiglas liigub päevas sadu ravimeid. Nende käsitsi haldamine, komplekteerimine ja dokumenteerimine muudab protsessi keerukaks ning veaohtlikuks.