• 07.10.10, 10:59
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Pirogov hindas Tartu-aastaid elu parimaiks

Kevadet ei kuuluta ja sügise lähenedes ei koondu ainult linnud. Tartus teevad seda ka üliõpilased. Nad on siin samamoodi nähtavad ja kuuldavad kui linnuparved. Eriti Toomemäe jalamil Pirogovi platsil. Seal on palju ruumi, sinna mahub palju.
14-aastasena Moskva ülikooli arstiteaduskonda astunud noormees Nikolai Pirogov tuli 1828. aastal pärast stuudiumi lõpetamist oma dekaani soovitusel Tartu ülikooli juurde professorite instituuti ennast professorikutseks ette valmistama. Selle juurde käis ka enesetäiendamine välismaal, kirjutas Tartu Postimees.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.05.26, 09:09
AI-lahendus eemaldab tervishoiust kõige ajamahukama osa tööst
Tänaseks paljude sektorite tööd hõlbustanud AI on jõudnud tervishoidu ning loonud lahenduse, mis aitab arstidel dokumenteerimisele kuluvat aega kordades vähendada. “See pole enam tulevikustsenaarium, vaid reaalselt kasutatav tööriist, mis suudab arstivisiidi põhjal koostada mitte ainult sissekande, vaid ka suure osa vajalikust dokumentatsioonist,” räägib ettevõtte Connected juhatuse liige Kaupo Kuusk.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele