• 16.11.10, 12:16
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Neandertallaste strateegia: elan kiiresti, suren noorelt

USA Harvardi ülikooli ja Saksamaa Max Plancki evolutsioonibioloogia instituudi ühisuuring näitas, et neandertallased arenesid kiiremini ja nende elu lõppes varem. Tänapäeva inimesed seevastu arenevad aeglasemalt ja elavad kauem.
Teistel primaatide esindajatel on lühem arenguperiood ja kiire küpsemine, järglaste saamine varases eas ja lühem eluiga, seda isegi varajaste inimestega võrreldes, vahendas Postimehe elu24 Live Science`it.

Seotud lood

Uudised
  • 21.04.11, 14:53
Paremakäelisus valitses juba poole miljoni aasta eest
Suurem osa inimesi on paremakäelised juba õige vanast ajast peale. Teadlased on nüüd kindlaks teinud, et parem käsi domineeris juba pool miljonit aastat tagasi. Ameerika Ühendriikide Kansase Ülikooli antropoloog David Frayer väidab nii neandertallaste ja nende eelllaste esihambafossiilides leiduvate kriimustuste põhjal.
  • ST
Sisuturundus
  • 27.06.25, 16:26
Kas Euroopa tervishoid suudab ajaga kaasas käia? Uuenduslik ravi vajab kiiremat teed patsientideni
OECD värskes aruandes „Health at a Glance 2024“ prognoositakse, et aastaks 2050 on Euroopa Liidus (EL) üle 65-aastaseid inimesi juba kolmandik elanikkonnast. Kui lisada sellele elustiiliga seotud riskitegurid ja sotsiaalmajanduslikud erinevused, on selge, et Euroopa peab kiiresti ajakohastama oma tervishoiusüsteeme, et parandada patsientide elukvaliteeti.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele