Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Arstid: väikeste lastega juhtub liiga palju õnnetusi
Eesti Lastearstide Seltsi sügiskonverentsil
esinenud tohtrid tundsid muret alla viieaastaste lastega juhtuvate traumade
pärast.
Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti asejuhataja Ene Tomberg tõi välja, et just väga väikeste lastega juhtub palju raskeid õnnetusi. «See on ometi see aeg, kui lapsed peaksid olema pidevalt jälgitavad,» märkis ta, kirjutas Tarbija24.
Eestis on aastatel 1997-2008 õnnetuse
tagajärjel surnud 100 000 kuni 14-aastase lapse kohta enam poisse ja tüdrukuid
kui üheski teises OECD (Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsioon) liikmesriigis.
Eestis õnnetuse tõttu surevate laste arv on kõige võrreldavam Mehhikoga, teised
riigid jäävad juba kaugemale maha.
Tänaseks paljude sektorite tööd hõlbustanud AI on jõudnud tervishoidu ning loonud lahenduse, mis aitab arstidel dokumenteerimisele kuluvat aega kordades vähendada. “See pole enam tulevikustsenaarium, vaid reaalselt kasutatav tööriist, mis suudab arstivisiidi põhjal koostada mitte ainult sissekande, vaid ka suure osa vajalikust dokumentatsioonist,” räägib ettevõtte Connected juhatuse liige Kaupo Kuusk.