• 04.03.11, 14:25
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

LTKH soovib hambaarstid tulemustasu peale panna

Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) juhtkond tegi hambaarstidele ettepaneku alustada veebruarist tööd tulemuspalga alusel, pakkudes miinumumtunnitasuks kuus 4,79 eurot + 10% kuukäibest. Ehkki hambaravikliiniku juhi Krista Vapperi kinnitusel on uutmoodi leping vabatahtlik, pöördus neli arsti usaldusisiku poole, kuna neid survestati uut moodi tööle hakkama.
Miinimutasule lisaks teeniksid arstid käibe pealt: mida suurem teenistus, seda suurem palk. Miinimumtasu 4,79 tunnis on 33% vähem kui arstide ja riigi esindajate kokkuleppeline minimaalne 7,16eurone tunnitasu. Selle on oma lepingute sõlmimisel aluseks võtnud haigekassa ja ka riik, kui maksab palka residentidele.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 25.05.26, 09:09
AI-lahendus eemaldab tervishoiust kõige ajamahukama osa tööst
Tänaseks paljude sektorite tööd hõlbustanud AI on jõudnud tervishoidu ning loonud lahenduse, mis aitab arstidel dokumenteerimisele kuluvat aega kordades vähendada. “See pole enam tulevikustsenaarium, vaid reaalselt kasutatav tööriist, mis suudab arstivisiidi põhjal koostada mitte ainult sissekande, vaid ka suure osa vajalikust dokumentatsioonist,” räägib ettevõtte Connected juhatuse liige Kaupo Kuusk.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Meditsiiniuudised esilehele